Fundacja Pola Chwały

polachwaly.pl

Fundacja Pola Chwały

Fundacja Pola Chwały jest organizacją non profit, powstała dla realizacji projektu pod nazwą Pola Chwały – imprezy odbywającej się od 2006 roku w każdy ostatni weekend września. Miejscem spotkań są urokliwe podkrakowskie Niepołomice, a dokładniej Zamek Królewski, Ogrody Królowej Bony i rozległe zamkowe błonia.

To tam można wtedy spotkać pasjonatów historii z różnych epok, jak miłośnicy gier strategicznych. Husarze mijają się wtedy z powstańcami styczniowymi, a po drodze ich przemarsz zakłócić może replika wozu pancernego z XX wieku. Strzały z armat stanowią oprawę do tańców dworskich, a muzyka różnych epok plącze nawzajem swe melodie.

Do Niepołomic przybywają wtedy ludzie z Polski i Europy, gotowi prezentować swoją pasję, odpowiadać na pytania i tworzyć jedną w swoim rodzaju atmosferę wydarzenia historycznego

To właśnie dzięki takim działaniom, możliwa jest szeroka promocja naszych pasji historycznych w sposób otwarty i przystępny dla każdego. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy – kino, teatr, rzemiosło, ciekawe zbiory prywatne i muzealne, warsztaty i pokazy tańca historycznego, koncerty artystów nawiązujących formą lub treścią do historii, konferencja naukowa, wydawnictwa historyczne, pokazy mody różnych epok, warsztaty dla dzieci, gry wielkoformatowe, fabularne, pokazy rekonstrukcyjne, pirotechnika wojskowa, konie, pojazdy, samoloty, okręty- to wszystko można zobaczyć na Polach Chwały.
Jeśli macie pasję powiązaną z historią, do której chcielibyście zaprosić innych i jesteście gotowi o tym opowiadać- zapraszamy do współpracy: kontakt@polachwaly.pl

galeria

Aktualności

Skarbczyk

Skip to content